Hekim ve Hemşirelik Hizmetleri

A-Dora Huzurevi sakinlerine özel hazırlanmış, kaliteli hekim ve hemşirelik hizmetlerimizle konuklarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz.  

Nörolog Doktor: Haftalık periyodik kontroller ve takipler doktorumuz tarafından yapılır. Herhangi bir ekstra durum söz konusu olduğunda 24 saat destek alınır. Sakinleri doğru gözlemlemek, iyi tanımak ve değişiklikleri zamanında fark edip, anında müdahale etmek bizim için önemlidir. 

Kurum Hekimi Sakinlerimiz kurum doktorumuz tarafından dahili yönden haftalık olarak değerlendirilmektedir. Tüm genel durum değişiklikleri hakkında 24 saat bilgi alışverişi yapılarak sağlık yönünden güvenli ortam sunulmaktadır. 

Tüm Branşlarda Konsültan Hekimler: Farklı uzmanlık gerektiren bir durum olduğunda kurumda konsültasyonlardan sorumlu hekimler organize olur ve soruna uygun çözüm üretilir.  

Acil Durumlarda Hastane Nakli: Kurumumuzda çözülmesi muhtemel sağlık sorunlarında sakinin konforunu bozmadan çözüm üretilir. Hayati bir durumda ise tüm sağlık bilgileri, uygulanan tedaviler detaylı bir şekilde hazırlanır; görevlendirilen bir ekip arkadaşımız rahatsızlık yaşayan sakinimize refakatçi olarak ambulans ile gider. Sakinin durumu yakından takip edilir, ailesi bilgilendirilir. 

Hemşirelik Hizmetleri: Hemşirelik hizmetleri tüm ekip üyelerinin uyum içinde, koordineli çalışmasını sağlar. Sakinlerin sağlığı, güvenliği, fiziksel, tıbbi ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlar ve organize eder. Bireylerin ihtiyaçlarına göre bakım planlar ve uygular. 

Pansuman, sonda takılması, damar yolu sıvı uygulanması, stoma bakımları, enjeksiyonların yapılması, oksijen uygulama, enteral beslenmelerin yapılması, ağız bakımları gibi kişisel bakımların yapılması, ilaçların düzenli verilmesi, tüm sağlık kayıtların tutulması gibi diğer hemşirelik hizmetlerini yürütür.