Alzheimer Seminerleri

A-Dora sadece bir huzurevi değildir. Yıllardır Alzheimer, Demans, Parkinson, İnme gibi konularda sektörde faaliyet gösteren ve sektör dışı kurumlara değişik vesilelerle tecrübeleri aktarıyoruz ve uzman desteği sunuyoruz. Uzmanlığımız dahilindeki konularda kazandığımız birikimi üniversitelerle paylaşıyoruz. 

Bunun iki örneği nisan ayı içinde yaşandı; Alzheimer konusunda Türkiye’nin en önemli kurumu olan Alzheimer Vakfı ile birlikte Yeditepe Üniversitesi ve Gelişim Üniversitesi bünyesinde seminerler düzenledik. 

Alzheimer Vakfı Genel Müdürü Sn. Serdar Ülgen’in yanı sıra A-Dora Huzurevi kurum doktoru Nörolog Dr. Feray Seleker, A-DORA Huzurevi Dragos-Maltepe Şubesi’nin yöneticisi Sn. Aynur Gökkaya, Ataşehir Şubesi’nin yöneticisi Sn. Ayşe Fidan, Bostancı Şubesi’nin yöneticisi Dr. Öğr. Üyesi Gaye Esmeray “Alzheimer Hakkında Bilinmesi Gerekenler” başlığı altında katılımcıları bilgilendirdiler. Sn. Serdar Ülgen Alzheimer Vakfı Hakkında bilgilendirmelerde bulundu.


Nörolog Dr. Feray Seleker, Alzheimer – Demans Nedir? Beynimizi Nasıl Koruruz?
Sn. Ayşe Fidan, Alzheimer Hastası ile İletişimde Püf Noktaları
Sn. Aynur Gökkaya, Alzheimer Hastaları İçin Alınması Gereken Güvenlik Önlemleri
Dr. Öğr. Üyesi Gaye Esmeray, Alzheimer Hastalarında Bakım Hizmeti Nerede ve Nasıl Olmalı? konularında katılımcıları bilgilendirdi. 

26 Nisan 2019 Yeditepe Üniversitesi

 

29 Nisan 2019 Gelişim Üniversitesi

 

Adora Huzur Evi internet sitesinde yer alan hiçbir içerik kaynak gösterilmeden alıntılanamaz, izinsiz olarak kopyalanamaz veya başka mecralarda yayınlanamaz.