A-Dora’da Bilişsel Terapi

Demans ve diğer geriatri rahatsızlıklarında ilaç dışı terapilerin etkisi uzun süredir tartışılan bir konudur. Bu tür terapiler, hastalığı tedavi etmese de hastanın yaşam kalitesi ve bilişsel fonksiyonlarını arttırarak hasta bakımı üstlenen kişilerde de tükenme düzeyini azaltmaya yardımcı olmaktadır. 

A-Dora Huzurevi bünyesindeki misafirlerimizle yaptığımız çalışmaların önemli bir kısmını bilişsel terapiler oluşturuyor. Maltepe-Dragos şubemizde yapılan ve hafıza kartları kullanılarak gerçekleştirilen etkinliğimiz de bunlardan biri. 

Her gün gelişen ve değişik hastalıkların tedavisi konusunda başarılar elde eden tıp bilimi, Alzheimer, Parkinson, İnme ve diğer geriatrik Demans türlerine de mutlaka çözüm bulacaktır. Biz o güne kadar, A-Dora Huzurevi bünyesindeki misafirlerimize, bu hastalıkların gelişmesini yavaşlatmak için gereken her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. 

Adora Huzur Evi internet sitesinde yer alan hiçbir içerik kaynak gösterilmeden alıntılanamaz, izinsiz olarak kopyalanamaz veya başka mecralarda yayınlanamaz.