Demans ve Huzurevi

Demans’lı bireyin semptomları zamanla kötüleşir. Her gün daha fazla bakıma ve desteğe ihtiyaç duyar. Bu nedenle bir huzurevine taşınmak ihtiyaçlarının daha iyi karşılanacağı anlamına gelir.

Bir yakınınızın Demans ile mücadelesine destek olurken bu kararı vermek zor olabilir. Ancak huzurevine taşınmanın birçok olumlu yönü olacağını unutmamak gerekir. 

Örneğin:
1. Profesyonel bir ekipten 24 saat destek,
2. Demans rahatsızlığı bulunan kişilerin güvenli bir yerde olduğunu bilmek,
3. Bireyin diğer huzurevi sakinleri ile sosyal aktiviteler yapabilme olasılığına sahip olması. 

Huzurevine Taşınmaya Karar Vermek

Demans’lı kişilerin bazıları kendisi karar verebilir. Ancak Demans’a sahip olan kişi genellikle karar verme yetisine sahip değildir. Kişi üzerinde vekalet sahibi olanlar onun için en iyisinin bu olacağını bilmeli ve ona göre karar vermelidir. Gerekirse Demans’lı birey ile konuşarak ikna edilmelidir. Daha sonra bir hazırlık aşaması olacaktır. Bu aşamada gerekli yerliliğe sahip huzurevi bulunur.

Doğru Huzurevi

Bir huzurevine gittiğinizde kendinize etrafa bakmak için bir süre tanıyın. Yöneticiler ve personelle zaman geçirin. Hatta neleri kontrol edeceğinize veya soracağınıza dair bir liste hazırlayın. 

Listenizde, huzurevinin yeterliliği, personelin yaklaşımı, huzurevi sakinlerinin mutluluğu, konforu ve huzurevi ile aileler arasındaki ilişkiye dair soruların olması merakınızın bir nebze giderilmesini sağlayabilir. 

A-Dora Huzurevleri – Özel Bakım Üniteleri:

• Uygun konumdaki şubeleri,
• Huzurevi sakinlerinin en iyi hizmeti almasını sağlayacak altyapısı,
• Demans ve Alzheimer hastalarının keyifle katılabileceği etkinlikleri,
• Profesyonel ve saygılı personeli ile yanınızdadır.

Kaliteyi hissedeceksiniz! 

Adora Huzur Evi internet sitesinde yer alan hiçbir içerik kaynak gösterilmeden alıntılanamaz, izinsiz olarak kopyalanamaz veya başka mecralarda yayınlanamaz.