Huzurevi Ziyareti

Duyarlı kişilerin veya kurumların bazı özel günlerde huzurevlerini ziyaret ettiğini görüyoruz, duyuyoruz. Medeniyetin en temel kurallarından biri olan yaşa, yaşanmışlığa; yaşlıya saygıyı ifade ediyor. 

Huzurevi ziyareti öncesi çok fazla hazırlık yapmanıza gerek yok. Limuzinle gittiğiniz bir balodan ziyade metroyla, toplu ulaşımla gittiğiniz bir etkinlik olduğunu düşünün. Kendinizi alıp gelin yeter. 

Yaşlı insanlar da herkes gibi hediye almayı severler. Ama unutmayın onların tüm ihtiyaçları karşılanıyor. Bu nedenle ihtiyaca yönelik bir şeyler almaktansa onların keyifle kullanabileceği, sizi anlatan küçük hediyeler daha iyi olabilir. Ziyaret öncesi huzurevi yönetimini arayarak alacağınız “tüyolar” bu konuda işinizi çok kolaylaştıracaktır. 

Ziyaret esnasında huzurevi sakinlerinin hassasiyetlerini gözeterek, sakin ve samimi bir tavır takının. Unutmayın karşınızda, acı tatlı, hayatın tüm tecrübelerini yaşamış, doğru tabirle “insan sarrafı” olmuş kişiler var. Olmadığınız biri gibi davranırsanız bunu anlayacaklardır. 

Kendinizi günün akışına bıraktığınızda göreceksiniz ki; bu ziyaret onlardan çok size iyi gelecek. Arkada bıraktığınız gün hayatınız için doğru kararlar vermede referans alabileceğiniz günlerden biri olacak. 

Unutmayın ki, huzurevindeki insanlar sadece özel günlerde değil, her gün oradalar. 

Adora Huzur Evi internet sitesinde yer alan hiçbir içerik kaynak gösterilmeden alıntılanamaz, izinsiz olarak kopyalanamaz veya başka mecralarda yayınlanamaz.