Hakkımızda

A-Dora Huzurevi, bakım merkezlerimizde konuklarımızı sağlıkları ve özel bakımlarını öncelik alarak ağırlayan, köklü ve büyük bir kurumdur. Konfor, kaliteli hizmet ve konuklarının sağlığını her gün daha iyiye taşımak amacı ile ortaya çıkmış, büyük bir ailedir. Her gün konuklarımızın sağlık durumlarını takip edip, özel bakım hizmetimiz ile uygun beslenme sağlıyor, vücut bakımlarında onları destekliyor, sosyal hayatlarının kalitelerini arttırmak için hep birlikte çalışıyoruz.

Alzheimer, Demans, Parkinson, MS, ALS gibi çeşitli hastalıklar nedeniyle evde bakımında çeşitli problemler yaşanan kişiler ile, hastane sonrası (geçirilen bir operasyon yada yoğun bakım sonrası, trakeostomili, pegli, ev tipi ventilatörlü) bakım hizmeti ihtiyacı duyan kişilere kurumsal bakım hizmetinde öncülük etmiş, sektöre pek çok yenilik katmış, gelişen teknoloji desteği ile hastalarına ve bakıma muhtaç konuklarına en iyi sağlık hizmetini vermek amaçlı çalışan kurumumuz, 20 yıllık büyük tecrübesi ile kendi alanında en iyisi olmak iddiasını koruyarak çalışma hayatına devam ediyor.

A-DORA DRAGOS; İlerleyen yaşlara bağlı özel bakım ve destek ihtiyacı, Alzheimer, Demans, Felç, Parkinson gibi kronik hastalıklarda, yatağa bağımlı olma, hastane tedavisi sonrasında tam zamanlı bakım ihtiyacında, 7 gün ve 24 saat bakım, destek ve gözetim hizmeti vermek amacı ile kurulmuştur.

En önemli özelliği, doğanın göbeğinde, etrafı yeşilliklerle çevrili, çam ağaçlarının gölgesinde yer alan, sıcak ve huzurlu bir ortama sahip olmasıdır. Bahçede kuşların cıvıltısı, kümeste kurumumuz tarafından yetiştirilen tavuk ve horozların sesleri ile doğal ortam standartları en üst seviyede korunmaktadır. Deniz ve prens adası manzaralı yerleşkemiz, konuklarımızı ruhsal ve psikolojik anlamda rahatlatmaktadır. Tüm profesyonel hizmet ve sağlık desteğinin yanı sıra, toprak, yeşillik, hayvanlar ile terapi, eğlenceli egzersizler, sanat eşliğinde terapi ve sosyal hayatlarına dair her detayın düşünüldüğü hizmetimiz, deneyimli ekibimiz ile hizmetinizde.

A-DORA BOSTANCI;Sunduğu sağlık standartları ve hizmet kalitesi ile Türkiye’nin hastane donanımına sahip ilk ve günümüzde de değişmeyen bu durumu ile tek olan kurumudur. Her yatağın başında merkezi sistem oksijen, aspiratör bulunup, herhangi bir ihtiyaç durumunda kullanmak üzere röntgen mevcuttur. Tıbbi anlamda her türlü ihtiyaç giderebilecek donanıma sahip olan tesisimiz, odaların tamamında klima, mini bar, wc - banyo, televizyon bulundurmakta olup, konuklarının ihtiyaç duyabilecekleri tüm fiziksel ve ruhsal ihtiyaçlarını gidermeye yönelik donanıma sahiptir.

A-DORA ATAŞEHİR;İlerleyen yaşlara bağlı destek ihtiyacı,Alzheimer, Demans, Felç, Parkinson, MS, ALS gibi kronik hastalıklarda, yatağa bağımlı olma, hastane sonrası destek ve bakım hizmeti ihtiyacı duyan konuklarımıza hizmet vermek amacı ile kurulan bir diğer tesisimizdir. Hastane tedavi sonrasında 7 gün, 24 saat tedavi ve bakım hizmeti veren tesisimiz, yürüme güçlüğü olan yatağa bağımlı konukların yanı sıra ; sosyal ve fiziksel anlamda aktivite problemi yaşamayan, zihinsel açıdan sağlıklı, bir takım küçük destek ihtiyaçları olan konuklar için de hizmet sunabilmektedir. Tesisimiz, konum olarak Ataşehir gibi ulaşımı kolay olan semtin merkezinde bulunmaktadır. Tercihe bağlı tek, iki ya da üç kişilik odalarda, şık, modern ve fonksiyonel, tüm odaları banyo tuvaletli ve yaşlı profil göz önüne alınarak tasarlanmıştır. Güvenlik önlemleri üst seviyede olup, hijyenik ve konforlu olması üzerine dekore edilmiştir. Binamız, çevresinde geniş bir alan çiçek havuzu ile çevrilmiş, güzel ve huzur veren bir bahçeye sahiptir. Büyük bir bölümü, çocuk parklarının yapımında kullanılan yumuşak zeminde kullanılan malzemelerden yapılan, açık havada yürümek ve egzersiz yapmak üzere tasarlanan bir alana sahiptir. Şık ve keyifli yemek alanı ile misafirlerine kendilerini konforlu hissedecekleri bir yemek alanı hizmeti de sunmaktadır. 24 saat bakım altında tutulması gerekilen konuklarımız için tesisimiz hizmete hazırdır.